GOZcast

Prof. GOZ w Teatrze Nowym w Zabrzu

Prof. GOZ – główny bohater kampanii społecznej „Kraina GOZ” odwiedził dzisiaj Teatr Nowy w Zabrzu. Spotkał się z dziećmi uczestniczącymi w projekcie „Lato z Teatrem”, aby porozmawiać o tym jak rozumieją GOZ (Gospodarkę Obiegu Zamkniętego). Kim jest prof. GOZ i co ma wspólnego z zabrzańskim teatrem?

Rusza platforma GOZedu

"Kraina GOZ" to kampania społeczna, która wystartowała w połowie marca i ma zachęcać Polaków do zmiany nawyków w zgodzie z koncepcją Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ). Teraz w ramach projektu rusza platforma edukacyjna GOZedu. Lekcje dla dzieci poprowadzi prof. GOZ.

Ponad połowa Polaków nie wie co to „GOZ”. I nie musi.

Tak twierdzi prof. GOZ – postać niekoniecznie prawdziwa, ale mówiąca o problemach, które prawdziwe są i powoli zaczynają już nas wszystkich przytłaczać. Przez najbliższe miesiące, w ramach kampanii społecznej „Kraina GOZ” będzie przekonywał Polaków, że Gospodarka Obiegu Zamkniętego (GOZ) to nie utopijna idea a świadomie podejmowane decyzje na każdym szczeblu funkcjonowania społeczeństwa. Zadanie, jakie sobie postawił jest wymagające – ponad połowa Polaków deklaruje, że nawet nie zetknęła się z określeniem „Gospodarka Obiegu Zamkniętego” – wynika z badania opinii*, przeprowadzonego przez SW Research.

Kontakt dla mediów